رپورتاژ ۱- ادکلن لالیک

عطر لالیک | ده نکته هنگام خرید عطر لالیک که همه باید بدانند

ادکلن لالیک هنوز پرفروش ترین ادکلن ایران است. هر روزعطرهای پر زرق و برق و رنگارنگی وارد بازار می‌شود؛ عطرهایی با رایحه‌های متفاوت و قیمت‌های مختلف اما داشتن یک عطر خاص معرف شخصیت ظاهری هر فرد تلقی میشود. ادکلن لالیک مشکی با آن بوی خاص چوب سوخته و وتیوری خاص خودش قطعا یکی از این موارد است.

ادکلن لالیک مشکی از پرطرف دارترین عطرها در میان مردان جهان است که در سال 2006 وارد بازار شد و انقلابی در صنعت عطر به پا کرد و بهترین عطر سال معرفی شد. راز و رمز های رایحه این عطر ذهن مخاطب را به چالش کشیده به گونه ایی ک فرد یا عاشق این عطر میشود یا حس تنفر را تدایی میکند.

عطر لالیک مشکی-لالیک انکر نویر- Lalique Encre Noire
عطر لالیک مشکی-لالیک انکر نویر- Lalique Encre Noire

طراح ادکلن لالیک مردانه:

طراح ادکلن لالیک مردانه ناتالی لورسون از شهر گراس فرانسه با خلق این شاهکار رایحه ای بسیار انتزاعی و خاص را به مخاطبین ارائه داد. Encre Noire واژه ای با ریشه ای فرانسوی است که در لغت به معنای جوهر سیاه می باشد بطوری ک این عطر بیشتر از یک عطر عمومی روزانه تبدیل به یک اثر هنری شد.طراح شیشه لالیک مشکی آقای رنه لالیک بنیانگذار و موسس برند لالیک است.

استفاده از گیاه وتیور در این عطر باعث ایجاد رایحه ایی قوی و تاریک و  رمز آلود شده و موجب خاص تر شدن این عطر نسبت به سایر عطرهایی است ک وتیور در ساخت انها نقش داشته، نت های دیگر مانند درخت سرو که نماد تازگی و سبز بودن را به مخاطب القا میکند، نت پایه  از چوب کشمیر  است که باعث جذابیت بیش حد این عطر شده و گرما و دلنشینی یک پیروزی شیرین را به شما و اطرافیانتان القا می­کند و قدرت شما را به نمایش می­گذارد و همچنین لالیک را تبدیل به عطری با توصیف هایی چون  چوبی ،خاکی ،تمیز ،تاریک و رمز آلود میکند.

افرادی ک از این عطر استفاده میکنند دارای اعتماد به نفس قوی و بالایی میباشند  انکر نویرلالیک عطری بسیار اعتیادآور است، افرادی خاص و منحصر به فرد، که از این عطر استفاده می کنند قادر به تغییر عطر خود نمی باشند.  

معروفیت و جذابیت  ادوتویلت لالیک آن چنان است که تمام ادکلن بازهای ایرانی حداقل یک بار لالیک مشکی را خریده اند و از رایحه تند وتلخ آن لذت برده اند. عطر  ادوتویلت لالیک به شدت با عطر قهوه تازه آسیاب شده هماهنگی دارد جالب آن که در ساختار آن ابدا قهوه به کار نرفته است اما باکلاسی و دلنشینی  ادوتویلت مانند یک فنجان اسپرسوی داغ و دوست داشتنی است. نحوه استفاده ادو­تویلت مردانه لالیک مدل Encre Noire را  به جز نبض مچ دست و روی گردنتان هم اسپری کنید تا هم خودتان و هم اطرافیان به یک اندازه از استشمام آن لذت ببرید. تاثیر استفاده با توجه به ویژگی های تأثیر­گذار رایحه های به کار رفته در این عطر بی دلیل نیست که به آن صفت سلطنتی داده اند. بی شک تاثیری که این عطر روی روحیه ­ی شما و ارتباط دیگران با شما می­گذارد پس از مدتی برای همیشه نهادینه خواهد شد. پس پیشنهاد می­کنیم هر روز از آن استفاده کنید.

چرا خرید ادکلن لالیک مردانه:

لالیک عطری ناب که رایحه معطر چوب را تحسین می کند و سرمنشاء روایح با طراوت و چوبی نت بالایی آن، رایحه آروماتیک و طبیعی سرو است 

بهترین زمان استفاده از لالیک مشکی بارایحه  گرم و تلخ ، پاییز و زمستان میباشد ،ماندگاری این عطر در روزهای سرد بیشتر از روز های گرم است و پخش بوی مناسبی را داراست،خط نت‌های این عطر، حتی وقتی از محیطی که در آن بودید خارج می‌شوید، همچنان حس می‌شود.به دلیل گرم و تلخ بودن این عطر استفاده از آن در روزهای گرم سال توصیه نمیشود 

خصوصیات منحصر به فرد این عطر خاصیت محرک و انگیزشی را القا میکند و برای برای مردان مدرن و امروزی مناسب ترین عطر  به شمار می آید .

بعد از خلق ادکلن لالیک مشکی ،خانه عطر سازی لالیک شروع به ساخت نسخه هایی با نام های لالیک انکر نویر اسپرت و همچنین ورژن زنانه ای به نام (Lalique Encre Noir Pour Elle) را کرد ، نسخه های دیگر از این برند هم ساخته و به بازار عرضه شد .

از مشخصات ظاهری این عطر میتوان به چوبی بودن درب و داشتن جعبه با شیارهای چوبی اشاره کرد روی شیشه نام Encre Noire با رنگ سفید خودنمایی می‌کند

لالیک دارای سه حجم مختلف 50 60 100 میباشد ، حجم 50 و 100 جز نسخه ادوتویلت است شما با داشتن ادو­تویلت مردانه لالیک مدل Encre Noire می­توانید این عطر را با قیمت مناسب­تری نسبت به پرفیوم و ادو­پرفیوم آن تهیه کنید و از بوی خاص و راز­آلود آن به صورت روزانه استفاده کنید، حجم 60 ک نسخه ادو پرفیوم آن است  از نظر جنس بطری غلظت محتوی درون با نسخه ادو تویلت متفاوت بوده و قیمت بالاتری را برخوردار میباشد .

هم اکنون به توضیحات مختصر و مفیدی راجع به  مشخصات رایحه  این عطر میپردازیم: 

عطر لالیک مردانه در یک نگاه:

خانواده بویایی: چوبی، آروماتیک
نت های بالایی: سرو
نت های میانی: علف وتیور بوربن و علف وتیور هائیتی
نت های پایه: چوب کشمیر، مشک

حجم : 50 60 100 میلی لیتر
سال ساخت : 2006
کشور تولید کننده : France, Metropolitan
نوع رایحه : تلخ، گرم
گروه بویایی : آروماتیک، چوبی
مناسب برای: آقایان

با پیشرفت زمان و بیشتر شدن مخاطبین لالیک شرکتهایی اقدام به ساخت نمونه تقلبی آن کرده ک با نمونه اصلی قابل مقایسه نیست و از ارزش آن نمیکاهد در این مقاله سعی داریم هر آنچه اطلاعات برای شناخت و تشخیص نمونه اصلی و تقلبی لازم است را بازگو کنیم 

راههای تشخیص لالیک اصل و نمونه تقلبی آن

چند راه کار ساده برای تشخیص لالیک اصل و اورجینال وجود دارد ک مختصرا به توضیح آن میپردازیم

1:جنس سلفون لالیک اصل ضخیم و با شکنندگی کم است 

2:کیفیت جعبه بسیار تمیز و محکم میباشد 

3:وزن لالیک اصل سنگین تر از نمونه تقلبی آن است 

4:کارتون داخلی لالیک اصل محکم تمیز و به شکل راه راه بوده ک در نمونه تقلبی آن مشاهده نمیشود

5:جنس شیشه بسیار تمیز و صاف بدون خط و خش و از کیفیت و رنگ خوبی برخوردار است در حالیکه نمونه تقلبی شیشه ایی با کیفیت پایین و همراه خط و شیار است 

6:سایز والف در نمونه اصلی کوتاه تر است 

7:سریال نامبر زیر شیشه اصلی با سریال زیر جعبه یکی است ک در نمونه تقلبی موجود نیست

پس از معرفی اجمالی ادکلن لالیک مشکی، در ادامه این مطلب قصد داریم به ده نکته جالب پیرامون آن بپردازیم. نکاتی که احتمالا تا کنون از بسیاری از آنها اطلاع نداشته اید، پس با همراه ما باشید تا با این نکات جذاب آشنا شوید :

1. نسخه های دیگر نیز موجود هستند
پس از استقبال فراوان از ادکلن لالیک مشکی، خانه عطر سازی لالیک یک نسخه ورزشی به نام لالیک انکر نویر اسپرت (Lalique Encre Noir Sport) و همچنین ورژن زنانه ای به نام (Lalique Encre Noir Pour Elle) از این عطر را به بازار عرضه نموده که هر دوی آنها با استقبال بسیار خوبی مواجه شدند.

2. چرا انکر نویر؟
Encre Noire واژه ای با ریشه ای فرانسوی است که در لغت به معنای جوهر سیاه می باشد. خانه عطر سازی لالیک برای نشان دادن بعد تاریک و رمزآلود این عطر نام انکرنویر را برای آن برگزیده است.

3. دلیل چوبی بودن درب ادکلن لالیک مشکی
جعبه ادکلن لالیک مشکی طوری طراحی شده که شیار های چوبی روی آن کاملا نمایان است و همچنین درب شیشه حاوی عطر لالیک نیز چوبی است، استفاده از المان های چوبی در طراحی جعبه و درب بطری ادکلن لالیک به این دلیل است که لالیک انکر نویر از خانواده عطرهایی با ساختار و پایه رایحه ی چوبی می باشد.

4. طراحی در مهد عطرسازی جهان
ناتالی لورسن طراح عطر لالیک مشکی متولد مهد عطر سازی جهان شهر گراسه واقع در کشور فرانسه است. این طراح معروف تا کنون در طراحی و ساخت بیش از 100 عطر معروف از جمله اروس، بلک اپیوم، لالیک آمیتیس، کول واتر و … مشارکت داشته و با برند های بسیار معتبری همچون لالیک، دیویدوف، جیونچی، ورساچه و …. همکاری نموده است.

5. طراحی شیشه و بزرگداشت یاد بنیان گذار
طراحی شیشه لالیک مشکی از جوهردان مشهور شرکت لالیک الهام گرفته شده، این جوهردان را آقای رنه لالیک بنیانگذار و موسس برند لالیک در سال 1913 طراحی و به بازار عرضه کرده بود.

مرتبط بخوانید : انواع نت های بویایی عطر

6. اسامی متفاوت در ایران
در کشور ما لالیک انکر نویر با نام های لالیک مشکی و لالیک مردانه، شناخته می شود و در بازار ایران از نام اصلی آن یعنی انکر نویر بسیار کم تر استفاده می شود.

7. یک عطر و دو بطری
ادکلن لالیک مشکی در اندازه‌های 50، 60 و 100 میل تولید شده، اما نکته جالب در این میان طراحی متفاوت شیشه و جعبه انکر نویر 60 میل است، نسخه 60 میل ادکلن لالیک با جعبه ای کاملا متفاوت، با بطری از جنس کریستال و قیمتی تقریبا 7 برابر اندازه های 50 و 100 میل به بازار عرضه شده است.

8. تفاوت در اندازه و غلظت عطر
هشتمین نکته ای که درباره این شاهکار خانه عطر سازی لالیک برای شما مطرح خواهیم نمود به گونه ای کامل کننده نکته هفتم این مطلب می باشد. در اندازه های 50 و 100 میل، ادکلن لالیک مشکی در قالب ادوتویلت به بازار عرضه شده اما در اندازه 60 میل علاوه بر تفاوت طراحی و جنس بطری غلظت محتوی درون آن نیز متفاوت بوده و به صورت ادوپرفیوم به بازار ارائه شده است.

9. عشق و نفرت
ادکلن لالیک مردانه به گونه ای مشتریان و مخاطبینش را به دو گروه تقسیم نموده، دسته اول کسانی که عاشق و دیوانه این عطر هستند و دسته دوم افرادی که به هیچ عنوان آن را دلنشین نمی دانند، اگر چه تعداد افراد دسته اول بسیار بیشتر تر از گروه دوم می باشد اما طبق نظر سنجی های مختلف ادکلن لالیک مشکی به گونه ای است که یا عاشقش می شوید یا از آن تنفر پیدا خواهید کرد.

10. هر چه سردتر ماندگاری بیشتر
ادکلن لالیک مشکی دارای ماندگاری بسیار بالا و پخش بویی مناسب است. زمانی که ادکلن لالیک را در هوای گرم مورد استفاده قرار دهید ماندگاری آن چیزی حدود 7 ساعت خواهد بود اما در هوای خنک مدت زمان ماندگاری به 12 ساعت خواهد رسید و در کل لالیک مشکی عطری است مناسب فصول سرد سال.

در پایان این مطلب و با اطلاع کامل از تمامی نکات و زوایای ادکلن لالیک مشکی، اگر فکر می کنید این شاهکار کمپانی لالیک برای استفاده شما عطر مناسبی است، می توانید با خاطری آسوده ادکلن لالیک انکر نویر یا همان لالیک مشکی را با قیمتی مناسب، ضمانت نامه اصالت، ارسال رایگان و 7 روزر ضمانت بازگشت به صورت کاملا اصلی و اورجینال از https://liliom.ir تهیه نمایید.